Wystąpienia

Konflikty damsko-męskie w komunikacji, czyli sztuka nieporozumień – Kacper Biłozor

Kacper Biłozor
Kacper Biłozor

Mowa jest kluczową kompetencją człowieka. Umiejętność porozumiewania się z innymi jest podstawą sukcesów w naszym życiu, tym osobistym i zawodowym. Osoby, które potrafią skutecznie przemawiać i przekonywać, szybciej znajdują pracę i pozyskują klientów oraz mają lepsze relacje — prywatne i biznesowe. Rzecz w tym, że każdy z nas ma inną perspektywę. Inaczej odbieramy i interpretujemy fakty, gesty, słowa, wyrażenia oraz konstrukcje zdaniowe. W dużym skrócie: ilu ludzi, tyle perspektyw i interpretacji.

Rozwój gospodarczy w drugiej połowie dwudziestego wieku spowodował zwiększanie się aktywności zawodowej kobiet. W latach pięćdziesiątych kobiety stanowiły zaledwie trzydzieści procent zatrudnionych. W latach siedemdziesiątych stanowiły już czterdzieści procent, a od 2014 roku prawie połowę. Dziś trudno wyobrazić sobie firmę, która zatrudniałaby tylko mężczyzn lub jedynie kobiety. Jak pokazują badania organizacji rekrutacyjnych, firmy zatrudniają taką samą liczbę kobiet i mężczyzn. Naszymi klientami, współpracownikami oraz partnerami biznesowymi są ludzie obojga płci.

Niestety, kobiety i mężczyźni mówią inaczej. Mimo że wychowujemy się w podobnym środowisku, kobiety i mężczyźni odmiennie formułują i wypowiadają myśli. To sprawia, że komunikacja między nimi bywa „problematyczna”. Zwłaszcza jeśli nie robią tego umiejętnie. Dlatego warto rozmawiać o różnicach w komunikacji pomiędzy kobietami a mężczyznami, ich przyczynach i konsekwencjach. Już 22 września 2019 roku porozmawiamy o narzędziach retorycznych oraz sprawdzonych technikach komunikacyjnych, które pomogą nam… uwolnić się od nieporozumień.

Wystąpienie „Konflikty damsko-męskie w komunikacji, czyli sztuka nieporozumień” można będzie zobaczyć podczas II Edycji Kodów Kobiecości – 22 września 2019.

Udostępnij ten artykuł na:

Kup Bilet przez Evenea

You may also like...Newsletter