Wystąpienia

Kobieta na scenie – Kacper Biłozor

Kacper Biłozor
Kacper Biłozor

KOMUNIKACJA JEDEN DO WIELU:
PŁEĆ I PERSPEKTYWA W WYSTĄPIENIACH PUBLICZNYCH
Żyjemy w świecie pełnym tekstu, grafiki i fotografii. Nasz odbiór firm i osób zabarwiony jest tym, co możemy o nich przeczytać oraz tym, jak je postrzegamy. Zapominamy często, że oferty handlowe, strony internetowe, czy profile w mediach społecznościowych to efekty pracy copywriterów, artystów fotografików oraz specjalistów od Photoshopa i personal brandingu. Łatwo jest pomylić człowieka i prowadzoną przez niego działalność ze starannie wykreowanym wizerunkiem.

W biznesie i życiu prywatnym zaufanie i wiarygodność są ważniejsze od wizerunku. Dlatego w procesie sprzedaży, pozyskiwania pracowników, czy nawiązywania współpracy kluczowe jest spotkanie i rozmowa. Współpraca oraz sprzedaż przychodzą nam łatwiej, gdy ufamy drugiej stronie, gdy możemy się osobiście przekonać, co potrafi i kim jest. Niestety, droga od uświadomienia sobie potrzeby do szczerego zainteresowania oraz zaufania jest kręta i niestety nieustannie się wydłuża.

Przemawianie publiczne to kompetencja przyszłości. Pozwala komunikować wartości, wzbudzać zainteresowanie, promować idee i rozwiązania, budować zaufanie i wiarygodność, a po zejściu ze sceny nawiązywać relacje. Podczas drugiej edycji konferencji Kody Kobiecości porozmawiamy o tym, jak przemawiać, aby nas słuchano z uwagą, na co zwracać uwagę przy wyborze tematu oraz o tym, jak konstruować nasze wypowiedzi, tak aby trafiać zarówno do mężczyzn, jak i kobiet.

Udostępnij ten artykuł na:

Kup Bilet przez Evenea

You may also like...Newsletter