Wystąpienia

Talenty w komunikacji – jak naturalnie budować porozumienie – Beata Mucha-Karwowska

Beata Mucha-Karwowska
Beata Mucha-Karwowska

Czy zdarzyło Wam się kiedykolwiek usłyszeć kilka różnych wersji tego samego wydarzenia od Waszych współpracowników, przyjaciół czy dzieci? Czyż nie wprowadzało to w konsternację? Jak się czuliście? „okłamywani”, „zaczarowywani” czy może „robieni w balona”? Nie zgadzały się fakty, opisy i emocje relacjonujących? Jak to możliwe, że będąc świadkami tego samego wydarzenia, interpretujemy je, a potem przekazujemy w różny sposób?

Jako coach, często spotykam się z takimi sytuacjami, kiedy pracuję z więcej niż jedną osobą i jest to niesamowicie interesujące słyszeć jedną historię w kilku odsłonach. Zazwyczaj wersje wydarzeń są zupełnie różne a ludzie zauważają i skupiają się właściwie tylko na tym, co jest istotne dla nich.

Dzieje się tak, ponieważ każdy z nas inaczej widzi świat, ma własną mapę rzeczywistości, własne filtry. Z tymi mapami i swoją wizją świata próbujemy się spotkać i „dogadać” z innymi. Często nie udaje się to, ponieważ nie rozumiemy komunikatów innych, stawiamy bariery i nie chcemy poznać czyjegoś spojrzenia na sprawę. Rodzą się wtedy konflikty i trudniej się porozumieć.

Co zrobić, by mimo różnych poglądów, postaw, doświadczeń, wartości i uczuć umieć się porozumieć?

Po pierwsze warto uświadomić sobie własne bariery, które stawiamy w kontakcie z innymi. A po drugie warto uczyć się rozpoznawać i komunikować własne uczucia i potrzeby.

Według Instytutu Gallupa, jednym ze sposobów lepszego zrozumienia siebie, budowania naturalnego porozumienia z innymi i bycia bardziej skutecznym jest poznanie swoich talentów – naturalnych wzorców myślenia, odczuwania i reagowania oraz przemiana ich w mocne strony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak można wykorzystać swoje naturalne talenty w komunikacji z innymi wg metodologii Instytutu Gallupa zapraszam do udziału w Konferencji „Kody Kobiecości”.

Wystąpienie “Talenty w komunikacji – jak naturalnie budować porozumienie” można będzie zobaczyć podczas II Edycji Kodów Kobiecości – 22 września 2019.

Udostępnij ten artykuł na:

Kup Bilet przez Evenea

You may also like...Newsletter