Prelegenci

Aleksandra Zawołańska

Aleksandra Zawołańska
Aleksandra Zawołańska

Aleksandra Zawołańska – Dyplomowana dietetyk kliniczny o specjalności dietetyka i terapia dietą. Absolwentka Bydgoskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Poznaniu na kierunku psychodietetyka. Praktykowała na oddziałach szpitalnych specjalizujących się m.in. w leczeniu chorób dietozależnych oraz w odżywianiu pacjentów przewlekłe chorych, w tym nowotworowych. Od kilku lat członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Swoją wiedzę nieustannie pogłębia jako uczestnik licznych kongresów, konferencji i sympozjów medycznych dotyczących tematyki żywienia, profilaktyki oraz promocji zdrowia. Bierze udział w licznych szkoleniach poszerzając tym samym horyzonty nie tylko swoich zainteresowań, ale i kompetencji. Ostatnio brała udział w szkoleniu „Żywienie kobiet w ciąży ze współistniejącymi chorobami internistycznymi oraz „Dieta dla seniorów” .


Często, jako prelegent, zapraszana jest do szkół, stowarzyszeń, czy Klubów Seniora na pogadanki i wykłady dotyczące prawidłowego żywienia oraz dietoprofilaktyki.

Autorka publikacji „Efektywność dziesięciotygodniowego programu redukcji wagi w grupie wsparcia „Papilio Vita”. Jako założycielka i właścicielka pracowni dietetyki i psychodietetyki „Papilio Vita”, na bieżąco zdobywa doświadczenie zawodowe. Od 2013 roku realizuje autorskie programy wsparcia dla kobiet z nadwagą i otyłością towarzysząc innym na ścieżce ku zmianie stylu życia. Bohaterka licznych artykułów oraz felietonów w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Dla wielu kobiet mentorka- jako kobieta pozytywna, nieustająca w swoich dążeniach.

W 2017 roku nominowana przez Kapitułę Redakcji Gazety Pomorskiej do tytułu „Osobowość roku 2017”. Zaangażowana społecznie w lokalne imprezy m.in. „Targi Przyjazne Rodzinie”, „Forum Rodziny” i inne. Współpracuje również z firmami m.in. iQor Global Services Poland, Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Krajowej Federacji Hodowców Drobiu- ucząc prawidłowych zasad żywienia, propagując zdrowy styl życia oraz prowadząc wewnętrzne akcje „odchudzające” dla pracowników.

Propaguje interdyscyplinarne ujęcie zarówno w obszarze nadwagi, otyłości jak i szerokorozumianej profilaktyce zdrowia. Znając mechanizmy wspierające motywację i chęć do działania pomaga innym przerwać „błędne” koło. Dzięki posiadanej specjalistycznej wiedzy z obszaru żywienia człowieka oraz znajomości psychologicznych czynników nadmiernego jedzenia i genezy niepowodzeń w odchudzaniu pomogła wielu kobietom…
Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka. W swojej praktyce współpracuje z lekarzami, psychologami, trenerami oraz specjalistami wielu dziedzin.


Aleksandra Zawołańska wystąpiła w I Edycji Konferencji “Kody Kobiecości” w przemówieniu “Od akceptacji do działania”, które zobrazowała dla nas Joanna Matuszkiewicz-Pawłowska:

Aleksandra Zawołańska - Od akceptacji do działania
Aleksandra Zawołańska – Od akceptacji do działania (rys. Joanna Matuszewicz-Pawłowska)

Udostępnij ten artykuł na:

Kup Bilet przez Evenea

You may also like...Newsletter